Basın Odası
PAKPEN PVC
Sektörün Öncüsü Pakpen "Pencere 2011 İstanbul" Fuarı’nda..

Yapı sektörünün öncü firmalarından PAKPEN, 10-13 Mart tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Pencere 2011 İstanbul Fuarı”nda yurtiçi ve yurtdışı bayileri, inşaat şirketleri ve son kullanıcılarla buluşuyor.


PAKPEN, TÜYAP “Pencere 2011 İstanbul” Fuarı’nda Hall 2’de 250 m2 alan üzerine kurulu standında PVC Kapı-Pencere-Panjur ve Kepenk Sistemlerinin ileri teknoloji koşullarında üretilen ürünleri arasında yer alan Optimal Seri, Rival Seri, Global Seri, Oval Seri, Sürme Seri, P2000, Kepenk&Panjur Sistemlerini ve iki yeni ürün serisi olan Royal ve İdeal Seri’yi sergiliyor.

PAKPEN tüketicinin ihtiyaçlarına verdiği önemle geliştirdiği yeni ürün serisini; cam üzerine taşmayan, görüş alanına girmeyen, estetik, mükemmel izolasyon sağlayan, su yalıtım özelliğini en üst seviyeye taşıyan tasarımlar olarak tanımlıyor.

PAKPEN fuarda ayrıca Pak Door Dekoratif Dış Kapı&Kompozit Kapı Sistemleri markası içerisinde yer alan on altı farklı dış ve altı farklı iç mekan (kompozit) modeline de yer vererek kompozit kapı modellerinin cam uygulamalı yeni versiyonlarını da fuarda tüketicilerle buluşturuyor.

Sektörde her zaman yatırımları ve yenilikleri ile ön plana çıkan PAKPEN geniş bir alanda tüm ürün çeşitlerini, uzman ekibi ile hem yurtiçi hem de yurtdışı müşterilerine ve ziyaretçilere tanıtmak, tüketicinin ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla fuarda yer alıyor.

Türkiye’deki PVC profil pazarının önemli bir bölümünde söz sahibi olan PAKPEN Şirketler Grubu, ileri teknoloji ile entegre olmuş, yüksek kalite ve yüksek standart anlayışı felsefesiyle ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

PAKPEN HAKKINDA
Paksu A.Ş. ile 1970 yılında Konya’da sanayileşmenin henüz başlamadığı yıllarda, inşaat ve sıhhi tesisat malzemesi satışı ile faaliyetlerine başlayan PAKPEN Şirketler Grubu; yapı sektörünün ülkemizde ve dünyadaki değişikliklerini yakından takip ederek, yatırım ve tüketicinin ihtiyaçlarına verdiği önemle bugün sektörün konusunda öncü firması oldu.

Konya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki dev entegre tesislerde üretim yapan PAKPEN ŞİRKETLER GRUBU, Türkiye’deki PVC profil pazarının önemli bir bölümünde söz sahibidir. Grubun üretim felsefesinde iki kriter başı çeker; ileri teknoloji ile entegre olmuş, yüksek kalite ve yüksek standart anlayışı.

Yapı sektöründe büyümeyi hedefleyen grup bugün PVC kapı pencere ve boru sektörü başta olmak üzere yalıtım, kompozit kapı gibi bir çok değişik üründe üretim yapıyor. Pakpen aynı zamanda Konya’nın ilk uluslararası markası olma özelliği taşıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Antalya bölge müdürlükleri ile Yurtiçi ve Yurtdışı satışlarını bayilik teşkilatı ile gerçekleştiren grubumuz sektörde öncü konumda yer alıyor.

Pakpen Şirketler Grubu üretime başladığı yıllarda 30 bin metrekare olan üretim tesisini bugün toplam 300 bin metrekarelik alana yayılan entegre üretim tesisleri standartına taşımış bir kuruluş. Türkiye ve Yurtdışı satışlarını bayilik teşkilatı ile gerçekleştiren Pakpen'in üretim tesislerinin tümü Konya Organize Sanayi Bölgeleri'nde yer alıyor. Toplam 150 bin ton plastik ( PVC,PE-PP-PS) işleme kapasitesi ile söktürün öncü şirketi konumunda.

Sektördeki haklı yerini kaliteden taviz vermeden,tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak üretim yapmasına borçlu olan Pakpen, TSE, TSEK, TS EN ISO 9001:2000, GOST, DVGW, TÜV, TS EN ISO 17025 Laboratuar Akreditasyon belgesi yanı sıra RAL kalite belgesine ve CE ürün belgelendirmesine sahip.

Pakpen Şirketler Grubu konularında uzman deneyimli bir ekiple, bu gün sekiz farklı markanın üretimini gerçekleştiriyor.

PAKPEN; PVC Kapı-Pencere Panjur ve Kepenk Sistemleri, PAK SIDING; Vinil Dış Cephe Kaplama Sistemleri, PAK COUNTRY; Çit, Korkuluk, Kameriye ve Pergola Sistemleri, PAK FORM; Taş Görünümlü Formlanmış PVC Plakalar, PAKPANEL; PVC/XPS Sandviç Panel, PAKDOOR; Dekoratif Dış Kapı ve Kompozit Kapı Sistemleri, PAKBOARD; XPS ve EPS Isı Yalıtım Levhaları PAKPLAST; Altyapı ve İç Tesisat Boru Sistemleri’nin Türkiye geneline yayılmış 1000’ü aşkın bayii kanalıyla dağıtım ve satışı yapılıyor.