Basın Odası
PAKPEN PVC
Pakpen Yapı Fuarı’na Katıldı

Yapı Sektöründe Faaliyetlerini Yirmi Bir Yıldır Aralıksız Sürdüren Pakpen, İstanbul Yapı Fuarı’nda Ürünlerini Sergiledi. Tüyap Fuar Merkezi’nde 27 Nisan - 01 Mayıs 2011 Tarihleri Arasında Gerçekleştirilen Fuarda Pakpen Bayileri, İnşaat Şirketleri Ve Son Kullanıcılarla Buluştu..

PAKPEN Bu yılki fuarda yaklaşık 300 metrekarelik standında tüm ürünlerini tanıtan PAKPEN, PakSiding, PakCountry, PakForm, PakPanel, PakDoor, PakBoard ve Pakplast markalı ürünlerini sergiledi. Fuarda Pakpen Yeni Sürme Seri, PakDoor kompozit kapıların cam uygulamalı yeni modelleri ilk kez görücüye çıktı.

Hızla büyüyen Pakpen Şirketler grubunun başarısını sürdürmüş olduğu yenilikçi çizgisine borçlu olduğunu belirten Pakpen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Tuza; “Sektörler adına tüm gelişmeleri yakından takip etmenin ve bunu başarmanın en etkili yolunun fuarlardan geçtiğini” söyledi. PVC profil sektöründe Türkiye’nin en büyük beş firması arasında yer aldıklarını belirten Tuza, Pakpen olarak bir binada gerekli olan birçok malzemeyi paket halinde sunduklarını belirtti. Sektörün gelişimi adına fuarların büyük bir önem taşıdığını dile getiren Tuza; halkımız bir şeyi almadan önce onu görmek ve yakından tanımak ister. Fuarları’nda amacı budur ve biz kendimizi fuarlarda çok iyi gösterdiğimizi düşünüyoruz” dedi.

PVC Kapı-Pencere, Panjur ve Kepenk sistemleri ile Vinil Dış Cephe Kaplama Sistemleri alanında da üretim yapan Pakpen Şirketler Grubu’nun marka ve ürünleri, Türkiye’nin ilk vinil dış cephe kaplaması PakSiding; çit-korkuluk, pergola ve kameriye sistemleri PakCountry; taş görünümlü formlanmış PVC plaka PakForm; PVC/XPS sandviç panel PakPanel; dekoratif dış kapı&kompozit kapı sistemleri PakDoor; XPS-EPS ısı yalıtım levhası PakBoard ve altyapı&iç tesisat boru sistemleri PakPlast ‘dır.

EDİTÖRE NOT:
Paksu A.Ş. ile 1970 yılında Konya’da sanayileşmenin henüz başlamadığı yıllarda, inşaat ve sıhhi tesisat malzemesi satışı ile faaliyetlerine başlayan PAKPEN Şirketler Grubu; yapı sektörünün ülkemizde ve dünyadaki değişikliklerini yakından takip ederek, yatırım ve tüketicinin ihtiyaçlarına verdiği önemle bugün sektörün konusunda öncü firması oldu.

PAKPEN’in üretim tesislerinin tümü Konya Organize Sanayi Bölgeleri’nde yer almaktadır.

PAKPEN Şirketler Grubu’na bağlı IBG-Pakplastik A.Ş.’nin 1989 yılında kurulmasıyla, toplam üç yüz bin metrekarelik yeni entegre tesislerinde ürettiği kaliteli ürünlerle hizmet ve kapasitesini artırmıştır. Mevcut tesislerine ek olarak, Konya III. Organize Sanayi Bölgesi’nde 120.000 m2’lik alanda Avrupa’nın en son teknolojilerini kullanarak, boru üretiminde tam otomasyon tekniği ile üretim yapan Pakpen, Avrupa’nın en büyük ilk 10 boru üreticisi arasında yer almaktadır. 2009 yılında gerçekleştirilecek üretimin yüzde 20’sinin ihraç edilmesi planlanmaktadır.

PVC sektöründe yıllık 70 bin ton üretim kapasitesine sahip olan firma, Pakpen, PakSiding, PakCountry, PakForm, Pakpanel, PakDoor, PakBoard ve Pakplast markalarının ürünlerini üretmektedir.