Ürünler
PP Atıksu Boruları Temel Özellikleri

Aşınmaya karşı yüksek mukavemet ve kimyasallara karşı mükemmel direnç Atık su sistemlerinde kullanılan boru malzemelerinin aşınmaması ve kimyasallara karşı dayanıklı olması istenir. Pakplast Atık su Boruları asidik ve bazik ortamlarda korozyona karşı pH2 ile pH12 arası dayanıklıdır.

Teleskobik istiflemeyle stoklamada ve taşımada kolaylık Pakplast Atık Su Boruları çok hafiftir ve aynı zamanda darbelere karşı mukavemetlidir. Nakliye ve stoklama esnasında herhangi bir fire vermez. Kolaylıkla iç içe koyularak stoklama ya da nakliye yapılabilmektedir.

Kolay birleştirme metodları ve döşeme kolaylığı Pakplast Atık Su Boruları muflu contalı ya da manşon contalı olarak birleştirilir. Birleştirme esnasında herhangi bir yapıştırıcı malzemeye ihtiyaç yoktur. 0,5 bar basınç dayanımı sağlar.

Özel conta tasarımı Pakplast Atık Su Borularında kullanılan özel conta boru içine düşmeleri engeller.

Sızdırmazlık Özel contasından dolayı sızdırmazdır. 4 barda yapılan laboratuvar testlerinde sızdırma görülmemiştir.

Uzun ömür Pakplast Atık Su Borularının dizayn ömrü minimum 50 yıldır.

Bakım onarım Pakplast Atık Su Boruları uzun ömürlü ve kırılmaz olduğu için bakım ve onarıma gereksinim duyulmaz.

Akış yüzeyinin pürüzsüz olması Pakplast Atık su boruları diğer boru malzemelerine göre hidrolik pürüzlülüğü çok düşük olduğu için düşük eğimlerde maksimum akışı sağlar. Ayrıca yüzeyin pürüzsüz olması sistemdeki katı partiküllerin boru iç yüzeyine yapışmasına engel olur ve zamanla oluşabilecek kesit daralması engellenmiş olur.

Esnektir Pakplast Atık Su Boruları esnek olduğundan deforme olmaz, kırılmaz.

İstenilen boyda üretebilme Çeşitli boylarda üretildiği için, döşeme esnasında oluşabilecek fire oranı düşecek ve proje hızı artacaktır.

Her sıcaklıkta maksimum verim Boru içinde ya da dışında oluşabilecek 95°C sıcaklığa kadar dayanıklıdır. Aynı zamanda 0°C nin altında yapılan uygulamalarda mükemmel sonuç verir.

Sessizdir Pakplast Atık Su Boruları 25 dB ses geçirgenliğiyle diğer boru malzemelerine göre son derece sessizdir. Ses geçirgenliğinin düşük olması sebebiyle konforunuzu bozmaz.

Zehirli gaz çıkarmaz Özel hammaddesi sayesinde yangın esnasında zehirli gaz çıkarmaz.

Korozyona uğramaz içinden geçen akışkanlarla etkileşmez. Korozyon veya pas oluşturmaz, bu sebeple tıkanma riski oluşturmaz.

Fire vermez Yüksek darbe dayanımı sebebiyle şantiyelerde fire oluşturmaz.

Kolay depolanır Kelepçeli ambalajıyla şık ve pratik bir depolama sağlar.

PAKPLAST